İLÇE PROTOKOL LİSTESİ
Unvanı Adı Soyadı
KAYMAKAM  Niyazi ERTEN
T.B.M.M. ÜYELERİ
   
MAHALLİN EN BÜYÜK KOMUTANI, GENERAL VE AMİRALLER, GARNİZON KOMUTANI
Garnizon Komutanı  Ahmet MEYDAN
BELEDİYE BAŞKANI, BÜYÜKŞEHİRLERİN GENEL TÖRENLERİ DIŞINDA ÖZELLİKLE İLÇELERDE YAPILAN TÖRENLERDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN SONRA İLÇE BELEDİYE BAŞKANI 
İlçe Belediye Başkanı Celal TEZCAN
Belediye Başkan Yardımcısı Aydın ŞAŞMAZ
CUMHURİYET BAŞSAVCISI, ADLİ YARGI ADALET KOMİSYONU BAŞKANI, BÖLGE ADLİYE VE BÖLGE İDAREMAHKEMESİ BAŞKANLARI, BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ CUMHURİYET BAŞSAVCISI, İDARE VE VERGİ MAHKEMELERİ BAŞKANLARI, ÜNİVERSİTE REKTÖRLERİ, BARO BAŞKANI 
   
YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜ
   
EMNİYET VE ASAYİŞTEN SORUMLU KURUM MENSUPLARI, SİLAH KUVVETLER MENSUPLARI
İlçe Emniyet  Müdürü Mustafa Avni AKTÜRK
İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Emin DAŞCI
NOTERLER
1. Noter Hülya KIRMANCI ÖNAL
2. Noter Mine KUVAKİ
3. Noter Tülay MUTLU
4. Noter Mahir TOPALOĞLU
5. Noter Birsen BOSTANCI
6. Noter Süleyman KELEŞ
MECLİSTE GRUBU BULUNAN SİYASİ PARTİLER
İKTİDAR PARTİSİ İLÇE BAŞKANI
Ak Parti İlçe Başkanı Dursun KURUCU
ANA MUHALEFET PARTİSİ İLÇE BAŞKANI 
CHP İlçe Başkanı Yelda DALAK
MHP İlçe Başkanı Metin KILIÇARSLAN
İYİ Parti İlçe Başkanı İbrahim YEŞİLALAN
BAKANLAR KURULU KARARINDAKİ İMZA SIRASINA GÖRE BAKANLIKLARIN İLÇE TEŞKİLATINDAKİ AMİR VE MÜDÜRLERİ, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE BELİRLENECEK ORTA ÖĞRETİM MÜDÜRLERİ, ÖĞRETMENLER, BAŞBAKANLIĞA BAĞLI DAİRELER
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet BOZTEPE
S.Y.D.Vakfı Müdürü Samet AKSOY
İlçe Müftüsü  Ahmet DÜZGÜNEY
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
İlçe Yazı İşleri Müdürü Okan MARANGOZ
İlçe Nüfus Müdürü Emine KURUCU
MALİYE BAKANLIĞI
Malmüdürü   Zübeyde ŞEN
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ACU
Halk Eğitim Merkezi Müd. Zeki ÖZKAN
RAM Müdürü Ersin MORAL
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 
Tapu Müdürü Özcan BÖLÜKBAŞ
SAĞLIK BAKANLIĞI 
İlçe Sağlık Müdürü Sedanur YILDIZ
ULAŞTIRMA, HABERLEŞME VE DENİZCİLİK BAKANLIĞI
Liman Başkanı Şükrü GÜLAY
PTT Müdürü  (Altınordu) Ümit GÜL
İLÇE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdullah ÖZTÜRK
İlçe Orman İşletme Müdürü Mehmet Ali DENİZ
İlçe Orman Fidanlık Müdürü Ali Vatan SEZER
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 
İlçe Kütüphane Müdür V. Nuriye TEMİZ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
   
GENEL MÜDÜRLÜKLER VE BÖLGE MÜFETTİŞLİKLERİ
RESMİ BANKA MÜDÜRLERİ, KİT VE TRT ÜST YÖNETİCİLERİ
TC. Ziraat Bankası Müdürü Birol ATASEVER
TC.Vakıf Bankası Müdürü Gül ÇELİK ÖZGEN
TC. Halk Bankası Müdürü Gökhan FİDAN
TBMM GRUBU BULUNMAYAN SİYASİ PARTİLERİN BAŞKANLARI
Büyük Birlik Partisi Başkanı  
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ
Belediye Meclis Üyesi  CELAL TEZCAN
Belediye Meclis Üyesi  SELİM ALTAŞ
Belediye Meclis Üyesi  AYDIN ŞAŞMAZ
Belediye Meclis Üyesi  SEBAYİTTİN GÜRBÜZ
Belediye Meclis Üyesi  RABİA GÖZPINAR
Belediye Meclis Üyesi  ERTAN BAKIR
Belediye Meclis Üyesi  FATİH EVLİ
Belediye Meclis Üyesi  NAMIK KEMAL
KARADENİZ
Belediye Meclis Üyesi  ENGİN HEKİM
Belediye Meclis Üyesi  ŞENOL ERDOĞDU
Belediye Meclis Üyesi  MUSTAFA ATEŞ
Belediye Meclis Üyesi  AVNİ BAYTAR
Belediye Meclis Üyesi  TUĞBA KILIÇ
Belediye Meclis Üyesi  SELİM ODABAŞ
Belediye Meclis Üyesi  MUSTAFA ŞENOCAK
Belediye Meclis Üyesi  İSHAK AZAKLI
Belediye Meclis Üyesi  DAMLA AYDIN
Belediye Meclis Üyesi  ADNAN ÇOBAN
Belediye Meclis Üyesi  FATİH TARRIVERDİ
Belediye Meclis Üyesi  TURGAY KALYONCU
Belediye Meclis Üyesi  HASAN
KARAMUSTAFAOĞLU
Belediye Meclis Üyesi  ULAŞ KEFELİ
Belediye Meclis Üyesi  GÜRSEL ERKOÇ
Belediye Meclis Üyesi  BARIŞ SAĞRA
Belediye Meclis Üyesi  EMİNE SİBEL YILMAZ
Belediye Meclis Üyesi  FİLİZ
KATIRCIOĞLU
Belediye Meclis Üyesi  GÜLBEY DEMİRCİ
Belediye Meclis Üyesi  DUYGU CANİK KARASU
Belediye Meclis Üyesi  RECAİ BAŞAR
Belediye Meclis Üyesi  MESUT ENGİN
Belediye Meclis Üyesi  SERDAR AKPINAR
Belediye Meclis Üyesi  MAHMUT BEKİR
GÜRCAN
   
Esnaf Kefalet Koop. Bşk. Yüksel KAYA
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Bşk.  Aydın BOSTANCIOĞLU
Ziraat Odası Başkanı  Selami AKARSU
KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEK BAŞKANLARI
Ordu Verem Savaş Derneği Necmi OĞUZ
Türkiye Yardım Sevenler Derneği (Ordu Şubesi)  E.Vildan YEŞİLTEPE
Türkiye Kızılay Derneği(Ordu Şubesi)  İlhan SAĞESEN
Atatürkçü Düşünce Derneği(Ordu Şubesi)  Haluk TÜRKMEN
Tüketici Koruma Derneği(Ordu Şubesi)  Meliha ŞENOCAK
Türk Kadınları Birliği Derneği( Ordu Şubesi) Sümer ALKAN
İlim Yayma Cemiyeti Derneği (Ordu Şubesi)   Muhammed Emre TOMAKİN
Türk Dil ve Edebiyat Derneği (Ordu Şubesi) Nuri KAHRAMAN
Türkiye Sakatlar Derneği(Ordu Şubesi)  Selma GÜLSEREN
          Bu protokol listesi 01.08.1991 gün ve 8/3456 Sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla yürürlüğe giren Ulusal ve resmi Bayramlarda yapılacak törenler yönetmeliğinin 11.04.1984 tarih ve 84/7934 Sayılı Bakanlar Kurulu kararı ve 30.01.1985 gün ve 85/10152 Sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile 03.01.1986 tarih ve 18977 Sayılı Resmi gazetede yayımlanan değişik EK-1 listede 26.10.1985 gün ve 19266 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 03.10.1986 tarih ve 86/11081 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yayımlanan değişiklikle dikkate alınarak hazırlanmıştır.